Kategorie
Nowości
Informacje
Polecamy
Sprzedaję na Allegro
Zobacz moje aukcje na Allegro
Szybki kontakt

GG 12017072

sklep@taniaksiazka.net

tel. 517-108-387

13 tomów sagi Cienie z przeszłości Torill Thorup

29,50 zł

Produkt niedostępny
Waga:2.00 kg
Sprawdź koszty wysyłki

Koszty dostawy tego produktu

Witam !

Sprzedam 13 tomów

Sagi

Cienie z przeszłości

Torill Thorup

Tomy 1-13

 

Tom I

Inga

Autor: Torill Thorup

Opis książki

 

Inga Svartdal, córka właściciela bogatego dworu, przyszła na świat w tragicznych okolicznościach: jej matka przypłaciła urodzenie dziecka własnym życiem. Ojciec od początku winą za śmierć ukochanej żony obarczał Ingę i nigdy jej tego nie wybaczył, a w końcu, kiedy córka skończyła osiemnaście lat, wydał ją za mąż za swojego sąsiada i przyjaciela, ponad pięćdziesięcio­letniego Nielsa. Nic nie wskazuje na to, by Niels poślubił ją z potrzeby serca. Chodziło mu o to, że obecność żony może się stać przykrywką dla spraw, które on sam za wszelką cenę chciałby ukryć przed oczyma ludzi. Niels ma dwie dorosłe córki, z których starsza, Gudrun, okazuje Indze jawną nienawiść. Zewsząd czają się dramatyczne tajemnice z przeszłości, rodowe waśnie, domagające się zemsty, budzące grozę wydarzenia w rodzinie męża, powtarzane szeptem plotki. Inga nie należy do osób, które załamywałyby się pod naporem przeciwności. Zwłaszcza że nieoczekiwanie zjawia się miłość - prawdziwa i piękna... Taki jest początek opowieści, która wypełni 13 tomów sagi "Cienie z przeszłości", autorstwa norweskiej pisarki Torill Thorup. Saga napisana jest znakomicie. Opowiada przede wszystkim o miłości, niezwykłej i często gwałtownej, o wielkich namiętnościach, nad którymi ludzie nie zawsze potrafią panować, o tym, co w człowieku dobre, ale i o mrocznych zakamarkach jego duszy, o zazdrości, niepohamowanym pożądaniu i zemście, czasem do ostatniej kropli krwi. To naprawdę frapująca i piękna lektura na jesienne i zimowe wieczory.
 
Tom II
 

Korzenie 

Torill Thorup

Opis książki

 

Zostali sami. Martin i Inga.
Kwiaty dla pięknej dziewicy roześmiał się Martin i wyjął zza pleców bukiecik kwiatów.
A więc po to poszedłeś! wykrzyknęła Inga z entuzjazmem. Zbierałeś kwiatki dla mnie! Dziękuję dodała ze wzruszeniem i wdzięcznością. Wciągnęła świeży zapach różowej wierzbówki, białych margerytek i niebieskich dzwoneczków.
Martin zapytał wprost:
Nadal jesteś dziewicą
Inga poczuła bolesne ukłucie.
Och, Martin! - zawołała i zarumieniła się z zakłopotania. Nie wolno ci pytać o takie rzeczy!
Przeszył ją spojrzeniem swoich niebieskich oczu. Pochyliła głowę, ale on od razu ujął jej twarz w obie dłonie i uniósł ją ku sobie.
A więc Niels nie uczynił cię kobietą?
Próbowała się wyrwać z jego rąk, ale trzymał ją mocno.
Nie zmuszaj mnie do odpowiedzi.
 
Tom III
Podcięte skrzydła
Torill Thorup

Opis książki

 

Inga nie słyszała, kiedy Gudrun przyszła. Ta postawna kobieta stała pochylona nad nią i blisko przysunęła twarz do jej twarzy. Jedyne, co Inga widziała, to szare, złe oczy, które się w nią wpatrywały. Kłębiła się w nich uwięziona nienawiść i wściekłość.
- Czego chcesz? - Inga sama słyszała, że jej głos brzmi niepewnie, ale musiała coś powiedzieć, żeby przerwać przerażające milczenie.
Gudrun nie odpowiedziała, tylko odchyliła się do tyłu i obserwowała macochę pogardliwie.
Ingę drażniła i niepokoiła ta cisza. Co Gudrun chciała osiągnąć, strasząc ją w ten sposób? Dlaczego nic nie mówi, zwykle przecież nie jest oszczędna w słowach?
Wreszcie Gudrun drgnęła. W jednej ręce trzymała pęk kluczy.
- Ze względu na ciebie mam nadzieję, Ingo? - zaczęła powoli, lecz zamilkła. Podniosła klucze do góry, żeby Inga mogła je zobaczyć, a także usłyszeć ich złowieszczy brzęk. Klucze dyndały przed jej oczami. Gudrun uczyniła szybki ruch ręką i zamknęła je w garści. - Mam wielką nadzieję - powtórzyła z nienawiścią - że to dziecko ojca nosisz w brzuchu!
 
Tom IV
Pakt milczenia
Torill Thorup

Opis książki

 

- A kiedy ślubne dzwony biły dla pana i pańskiej małżonki, pastorze Mohr... to czy Henriette też była zmuszona prosić parafian o wybaczenie?
Ogłupiały pastor opadł na krzesło. Krople potu spływały mu po twarzy. Z trudem chwytał powietrze.
- Co? co pani ma na myśli?
- Nic ponad to, co powiedziałam - odparła Inga spokojnie. - Próbowałam pastora przekonać, że nie każdy człowiek jest w stanie powstrzymać się od grzechu. I właśnie pastor lepiej niż większość ludzi powinien o tym wiedzieć?;br: - Co pani insynuuje? - wykrztusił pastor przerażony.;br: Wyglądał tak, jakby mu wymierzyła siarczysty policzek. Ten wysoki, kościsty mężczyzna skulił się i opuścił ramiona. Wzrok miał dziki ze strachu przed tym, co Inga odkryła?
 
Tom V
Groźny przeciwnik
Torill Thorup

Opis książki

 

Inga nie zauważyła, że Laurens prowadzi ją z daleka od ludzi. Po chwili zaczął się pośpiesznie rozglądać wokół, potem pochylił się nad Ingą i szepnął zagadkowo:
- Chodź ze mną na piętro, Inga, pokażę ci pewną tajemnicę.
Oszołomiona jego słowami Inga zerknęła na Kristiana, ale ojca nigdzie nie było. Ani Kristian, ani nikt inny nie przeszkodziłby jej zobaczyć tego, co Laurens chce jej pokazać. Posłusznie poszła za nim...
Laurens wyciągnął górną szufladę komody. Chwilę stał jak sparaliżowany, ale zaraz podniósł delikatnie okrągłe cynowe pudełko.
- To jest twoje - powiedział, zdejmując pokrywkę. Ostrożnie postawił pudełko na komodzie i wyjął z niego kolczyki z cyny.
W tej samej chwili ktoś mocno chwycił za klamkę i w drzwiach stanęła Ragnhild. Nietrudno było dostrzec, że jest wściekła.
Laurens zawstydzony wyznał:
- Dałem jej kolczyki.
- Kolczyki? Te kolczyki?
- Tak.
- Ale chyba nic jej nie powiedziałeś? Laurens!
 
Tom VI
Pościg
Torill Thorup
Sigrid wzdrygnęła się. - Nie ma mowy! – wyrwało się jej. Teraz oburzył się Niels. - Odmawiasz? Sigrid zaczerwieniła się. - Wolałabym zostać w domu. Skorzystam z okazji, żeby poznać lepiej… - zaczęła, ale w porę powstrzymała potok słów. Myśl, że będzie w pobliżu ojca… Teraz, kiedy nie było już Gurdun… Nie, pomyślała spanikowana. Nie będzie miał możliwości, żeby zmusić ją do… do… tych okropnych rzeczy, które robił z Gurdun!

Stara rodzinna waśń powoduje, że Inga poprzez swoje małżeństwo zostaje wciągnięta w świat nienawiści, zdrady i mrocznych tajemnic. Grzeszne żądze, poniżenie i smutek stają się jej przeznaczeniem. Jednocześnie piękna dziewczyna przeżywa gorącą, zabronioną miłość…
Tom VII
Mroczne tajemnice
Torril Thorup
- Jeśli mój plan się powiedzie, zapłacę ci pokaźną sumę. Ale największą nagrodą będzie widok Kristiana w rynsztoku. - Zasłużył na to, by mu utrzeć nosa za podżeganie przeciwko Kościołowi - odparł z ożywieniem pastor Mohr. - Jest taka sprawa... - Hedvig wolała się upewnić, czy nikt nie przerwie im rozmowy, więc podeszła do drzwi i przekręciła klucz. A potem podekscytowana przedstawiła pastorowi swój plan. Pastor słuchał jej w milczeniu, zastanawiając się intensywnie. Raz po raz mrugał tylko nerwowo i zagryzał dolną wargę. Hedvig zaś przekonywała go z zapałem. W końcu pastor powoli skinął głową i odsłonił zęby, co miało oznaczać uśmiech. Następnie wyjął jedną z ksiąg parafialnych i drżącymi dłońmi przewracał kartki, póki nie znalazł właściwej. Rzucił jeszcze spojrzenie na Hedvig, upewniając się, czy tego właśnie sobie życzy.
 
Tom VIII
Kłamstwa
Torrill Thorup

Opis książki

 

- Pani Gullhaug zeznała przed chwilą, że Kristian Svartdal ją adorował. Czy potwierdza pan jej wypowiedź?
Laurens nie od razu odpowiedział.
- Tak, chyba tak, ale?
Pan Lodem szybko mu przerwał.
- Proszę odpowiadać tylko na moje pytania. Dobrze, przejdźmy dalej. Zatem pan Svartdal flirtował z młodą Hedvig. Wnioskuję z tego, że Halvdan i Hedvig zaręczyli się jakiś czas po jej romansie z panem Svartdalem. A skoro Torstein jest synem Kristiana Svartdala... - Adwokat uczynił sztuczną przerwę. Wyraźnie chciał, by znaczenie jego słów zapadło głęboko w świadomość obecnych. - to by oznaczało, że Hedvig była w ciąży, zanim spotkała Halvdana z Ovre Gullhaug!
Laurens upił łyk wody ze szklanki, którą mu podano. Z sali nie dochodził żaden dźwięk. Nikt nawet nie chrząknął ani nie kichnął. Kiedy Laurens odstawił szklankę na stół, stuknięcie o blat zdawało się niczym strzał z broni.
- Panie Storedal, zechce pan łaskawie odpowiedzieć. Czy Hedvig była w ciąży, zanim spotkała Halvdana?
 
Tom IX
Wrogość
Torill Thorup

Opis książki

 

Inga odstawiła kubek i zdecydowanym krokiem ruszyła do gabinetu. Zbliżała się chwila, w której Erling miał stawić się na wezwanie.
- Wejść! - powiedziała władczo, kiedy rozległo się pukanie do drzwi.
Erling wszedł do środka, ściskając czapkę w dłoniach.
Gniewnym ruchem rzuciła parę monet na biurko.
- Tyle ci się należy i ani grosza więcej. Zejdź mi z oczu!
W oczach Erlinga pojawił się niebezpieczny błysk.
- Spuść z tonu - syknął. - Jeśli mnie przepędzisz, pójdę prosto do lensmana. Pan Thuesen chętnie posłucha historii o kąpieli w stawie. A jeśli nie uwierzy, to szepnę mu na ucho o pewnej ptaszynie, która pomogła kochankowi w ucieczce...
 
Tom X
Nad przepaścią
Torill Thorup

Opis książki

 

Inga walczyła z guzikami przy mankietach sukni. Że też to musiało przytrafić się jej akurat teraz, kiedy i tak miała aż za dużo spraw, na których powinna się skupić. Różne myśli przychodziły jej do głowy. Co do jednego miała pewność: Niels nie jest ojcem dziecka! Od wielu miesięcy nie byli ze sobą. Kiedy była ostatni raz z Martinem? Nie pamiętała.
Osunęła się bezwolnie na łóżko. Wiedziała, że wielokrotnie tego lata kochała się namiętnie i niepohamowanie z Bjornarem. Uległa swoim żądzom, nie zastanawiając się nad konsekwencjami. Jak mogła być aż tak naiwna? - zadawała sobie pytanie. Wynikiem miłości było na ogół kiełkujące ludzkie życie?
Westchnęła, kiedy sobie to uświadomiła. Była wdową i była w ciąży?
Teraz dopiero okoliczne plotkary będą miały o czym rozprawiać.
Tom XI
Odrzucenie
Torill Thorup

Opis książki

 

Inga z przerażeniem przycisnęła dłoń do piersi. Co lensman usiłował przez to powiedzieć? Przez większość wieczoru Martin był zajęty tańcem z Ingebjorg. Gdy potem Inga z nim rozmawiała, z jego głosu sączył się jad, ale czy to możliwe, żeby to Martin, właśnie on, zaatakował ją w napadzie szału... Inga nie mogła w to uwierzyć, chociaż wiedziała, że ślepa zazdrość może pchnąć ludzi nawet do zbrodni. A poza tym on wtedy pił?
- I co pani o tym sądzi, pani Gaupas? - ponaglił ją zniecierpliwiony lensman.
- W tej sprawie zależy mi na tym, żeby mieć pewność - odpowiedziała ostro Inga - a nie opierać się na przypuszczeniach. Moim zdaniem o północy Martin Storedal przebywał z resztą gości.
Nie miała pewności, czy mówi prawdę, ale nie chciała rzucać podejrzeń na Martina. Na jej Martina...
 
Tom XII
Zaginiony
Torill Thorup

Opis książki

 

W głowie kotłowało jej się tyle różnych myśli. Ani Sigrid, ani Ingebjorg nie można obwiniać o to, co się stało, ale Martin...
Okłamał ją! No, może nie wprost, ale powinien przynajmniej wyjaśnić, co naprawdę łączyło go z Ingebjorg. Wolałaby usłyszeć o tym z jego ust, a nie dowiadywać się od pasierbicy w parę dni po tym, jak się wreszcie ze sobą pogodzili.
Zdrada! - wykrzykiwała w duchu. Zdrada, zdrada! Przyszło jej na myśl, by udać się do Storedal i zażądać od niego wyjaśnień...
Tom XIII
Waśń rodowa
Torill Thorup

Opis książki

 

- Zimą 1884 roku Niels ponownie odwiedził mnie w więzieniu. Od razu zrozumiałem, że coś się stało..
Żelazne kleszcze ścisnęły serce Ingi. Więc to nie koniec nieszczęść... Ze strachu przestała oddychać.
- Niels ostrożnie dobierał słowa, ale..Prawda i tak okazała się trudna do zniesienia. - Kristian oparł dłonie o płot i zadrżał.
Nie zastanawiając się ani sekundy, Inga chwyciła go za ramię.
- Powiedz mi wszystko, ojcze. Nie dręcz mnie dłużej!
Kristian podniósł głowę i posłał jej zbolałe spojrzenie.
- Jenny nosiła w sobie dziecko, Ingo. Dziecko Knuta Levorda.
 
PODANA CENA DOTYCZY 13 KSIĄŻEK
 
ksiązki używane
stan dobry
 
28/11/14

Dla tego produktu nie napisano jeszcze recenzji!

Napisz recenzję
Koszyk
...jest pusty

Powiadomienia

13 tomów sagi Cienie z przeszłości Torill Thorup

Promocje
e-Płatności
Szybkie płatności bankowe, płatności kartą kredytową i debetową.

Sprzedaję na Allegro
Zobacz moje aukcje na Allegro