Kategorie
Nowości
Informacje
Polecamy
Sprzedaję na Allegro
Zobacz moje aukcje na Allegro
Szybki kontakt

GG 12017072

sklep@taniaksiazka.net

tel. 517-108-387

Saga o ludziach lodu Margit Sandemo Komplet

160,00 zł

Produkt niedostępny
Waga:5.00 kg
Sprawdź koszty wysyłki

Koszty dostawy tego produktu

Witam !

Sprzedam komplet

saga skandynawska

Saga o ludziach lodu

Margit Sandemo

Saga o Ludziach Lodu – składająca się z 47 części seria książek autorstwa współczesnej pisarki norweskiej Margit Sandemo[1].

Akcja obejmuje okres od XVI do XX wieku i toczy się przeważnie w krajach skandynawskich: Norwegii, Szwecji i Danii. Opowiada o dziejach rodu Ludzi Lodu, którego przodek, Tengel Zły, aby otrzymać nieśmiertelność, zawarł pakt z diabłem. W ramach umowy przynajmniej jedna osoba w każdym pokoleniu rodziła się "dotkniętą" i musiała służyć złu. W XVI wieku przyszedł na świat jeden z dotkniętych, Tengel, który podjął starania zniszczenia przekleństwa, dlatego został nazwany Dobrym.

Ludzie Lodu byli oskarżani o czary, dlatego niechętnie przyjmowano ich w społeczeństwie. Członkowie rodu potrafili okazywać sobie nawzajem i otaczającym ich ludziom ciepło i miłość. Obdarzeni byli empatią do skrzywdzonych przez życie ludzi i zwierząt. Potrafili oni także nawiązywać kontakty z istotami nadprzyrodzonymi. Saga o Ludziach Lodu zawiera także wątki mistyczne, romantyczne, humorystyczne.

Seria zaliczana jest do literatury fantastycznej, zawiera także elementy takich gatunków, jak: romans i horror. Akcji towarzyszy barwne tło historyczne, nie zawsze zgodne z prawdą i często ustępujące miejsce literackiej fikcji.

Choć Margit Sandemo mieszka w Norwegii, jej powieści są oryginalnie pisane po szwedzku a tłumaczenia na norweski są dokonywane przez inne osoby (co można łatwo sprawdzić porównując dane bibliograficzne obu wydań).

 

W skład Sagi o Ludziach Lodu wchodzą następujące tomy:

1. Zauroczenie (Trollbunden) Silje, córka Arngrima,miała zaledwie 17 lat, gdy zaraza w 1581 roku zabrała wszystkich jej bliskich. Wygłodniała, zziębnięta, z dwójką osieroconych,przygarniętych dzieci, podążała ku miejscu za miastem, gdzie palono zwłoki zmarłych; tak bardzo pragnęła rozgrzać się przy ognisku! W tej dramatycznej chwili zaopiekował się nią tajemniczy mężczyzna – człowiek z rodu Ludzi Lodu, którego wygląd wzbudzał w dziewczynie strach, a jednocześnie dziwnie przyciągał.

2. Polowanie na czarownice (Lindallén) Silje,szczęśliwa żona Tengela, zamieszkała wraz z mężem w dolinie Ludzi Lodu.A jednak dziewczyna tęskniła za stronami, które zmuszona była opuścić.Tu, w dolinie, czuła się wyobcowana. Szczególnie obawiała się starej czarownicy Hanny, która z powodzeniem przekazywała swoje diabelskie sztuczki małej Sol. Nad doliną zawisło niebezpieczeństwo. To właśnie Hanna przewidziała tragedię, a Hanna nigdy się nie myliła.

3. Otchłań (Avgrunden) Dwudziestoletnia Sol Angelica wybierała się w wielki świat. Nareszcie była wolna, nareszcie mogła zrealizować swoje marzenia i odszukać Wzgórze Czarownic, mogła też do woli czcić Księcia Ciemności. Ale Sol nie pochłaniały wyłącznie czary i zło. Miała w sobie również wiele ciepła i miłości. Dla swoich bliski chbyła gotowa ryzykować życiem, a nawet je poświęcić.

4.Tęsknota (Längtan) Irja Mattiasdatter była ciężka,niezdarna i zniekształcona przez chorobę. Ludzie wyśmiewali się z niej,nadali jej przezwisko ‚Oset’. Irja miała jednak dużo większezmartwienie: była nieszczęśliwie zakochana w bogatym i lekkomyślnym Taraldzie, synu barona Daga Meidena i Liv z Ludzi Lodu. Taralda zaś interesowała jedynie jego piękna kuzynka Sunniva. Ale związek między nimi groził poważnymi następstwami z powodu ciążącego na rodzinie dziedzictwa.

5. Grzech śmiertelny (Dödssynden) W Europie trwa Wojna Trzydziestoletnia, w której tryby dostali się też młodzi synowie Ludzi Lodu. Cecylia Meiden, wnuczka Tengela, przeżywa tymczasem poważne osobiste problemy. Spodziewa się dziecka, którego ojcem jest mężczyzna żonaty, a przy tym pastor. Przyjaciel Cecylii, Alexander Paladin, także stanął w obliczu katastrofy. Rozeszły się pogłoski, że Alexander popełnił ciężki grzech i że grozi mu kara śmierci.

6. Dziedzictwo zła („Det onda arvet”) Tarjei Lind z Ludzi Lodu złożył obietnicę swojemu dziadkowi Tengelowi, że węzełek zawierający tajemnicze medykamenty i cenne receptury – skarb rodowy -przekaże we właściwe ręce. Za najbardziej godnego dziedzica uznał Tarjei Mattiasa, młodszego brata przebiegłego Kolgrima. Kiedy Kolgrim dowiedział się o tym, zło, które skrywał w sobie, wybuchło z wielką siłą.

7. Zamek duchów („Spökslottet”) Któregoś dnia, w trakcie leśnej wędrówki, młody Tancred Paladin spotkał niezwykle czymś przestraszoną, uroczą dziewczynę i zakochał się od pierwszego wejrzenia. Gdy potem próbował ją odszukać, dotarł do przedziwnego zamku. Okazało się jednak, że zamek ten nie istnieje, a jego tajemnicza gospodyni nie żyje od wielu lat. Czy to koszmar, czy chłopiec traci zmysły? A może znów dziedzictwo rodowe daje o sobie znać?

8. Córka hycla („Bodelns dotter”) Hilda była córką znienawidzonego hycla – pomocnika kata, dlatego społeczność wioski ją odrzuciła. Nikt nie zbliżał się do nędznej chaty, w której mieszkała wraz z ojcem. Żyła samotnie, znosząc upokorzenia, drwiny i wyzwiska.Tak było aż do chwili, gdy w pobliżu ich chaty odkryto zwłoki czterech zamordowanych kobiet. Wówczas życie Hildy odmieniło się całkowicie.

9. Samotny („Den ensamme”) Samotny i nieszczęśliwy Mikael Lind z Ludzi Lodu przez całe życie poddawał się woli innych. Kiedy zmuszono go do poślubienia bogobojnej katoliczki Anette, a następnie wysłano na wojnę, znalazł się na skraju przepaści. Ostatecznym ciosem było spotkanie w obcym kraju tajemniczej, odzianej w czerń kobiety.

10. Zimowa zawierucha (Vinterstorm) Siedemnastoletnia Villemo Kalebsdatter zakochała się bez pamięci w starszym od niej o osiem lat Eldarze Svartskogen. Jednak Eldar po­chodził ze złej rodziny,a poza tym był uwodzicielem bez skrupułów. Villemo musiała drogo zapłacić za swoje uczucie do Eldara, który, mimo młodego wieku, popadł w złe towarzystwo i wdał się w krwawe roz­grywki.

11. Zemsta (Blodhämnd) Nieszczęśliwa miłość sprawiła,że Villemo, córka Kaleba, została zamieszana w zabójstwo syna potężnego Wollera. Woller poprzysiągł zemstę za wszelką cenę. Po licznych atakach na jej życie Villemo zwróciła się z prośbą o pomoc do kuzyna Dominika Linda. Gdy jednak Dominik przyjechał, okazało się, że Villemo zniknęła bez śladu.

12. Gorączka (Feber i blodet) Villemo nie potrafi zapomnieć swego ukochanego Dominika, choć rodzina robi wszystko, żeby ich rozdzielić. Gdy nareszcie spotykają się w Danii, miłość staje się niczym gorączka trawiąca ciało. Villemo ucieka od rodziców i podąża za Dominikiem przez szwedzkie lasy Goinge, w których grasują okrutni snapphanowie, bezlitośnie rozprawiający się z obcymi.

13. Ślady Szatana („Satans fotspĺr”) Jego ślady – odcisk jednej bosej ludzkiej stopy i drugiej, której nie można było rozpoznać- budziły przerażenie. Gnał naprzód niczym sam diabeł i zabijał każdego, kto stanął mu na drodze. Dominik, Villemo i Niklas z rodu Ludzi Lodu zrozumieli, że zostali wybrani, by go powstrzymać. Ale kim jest i jak można unieszkodliwić monstrum, które wydaje się nieśmiertelne.

14. Ostatni rycerz (Den sista riddaren) Tristan Paladin, najwrażliwszy z Ludzi lodu, był człowiekiem głęboko nieszczęśliwym. Jego życie nie miało sensu, dopóki nie spotkał Hildegardy, poniewieranej i upokarzanej przez męża, cierpiącej na śmiertelną chorobę. Tristan, obdarzony rycerskim charakterem, zapragnął pomóc nieszczęśliwej kobiecie. Zetknął się z groźnym zakonem,składającym w ofierze ludzi i pragnącym obalić króla.

15. Wiatr od Wschodu (Vinden frĺn öster) Kiedy Karol XII postanowił podbić Rosję, nie przypuszczał nawet, jak wielkie nieszczęścia przyniesie jego wyprawa. Vendel Grip z Ludzi Lodu był jednym z wielu nieszczęśników, którzy znaleźli się w rosyjskim obozie jenieckim w głębi Syberii. W końcu Vendel zdołał uciec starą rybacką łódką. Ogromne rzeki niosły go na północ ku tundrze u wybrzeży Morza Karskiego i, co wprost niewiarygodne, do jego dalekich krewniaków z nieznanej gałęzi Ludzi Lodu.

16. Kwiat wisielców (Galdockan) Troje potomków Ludzi Lodu wyrusza w daleką podróż na północ, do starej Lodowej Doliny.Jedzie tam młody Dan Lind w towarzystwie „dotkniętych” krewnych: Ingrid Lind i Ulvhedina Paladina. Oboje oni obdarzeni są ponad naturalnymi zdolnościami. Wyprawa Dana ma charakter naukowy, dwoje pozostałych  natomiast pragnie zdobyć korzeń obdarzonej wielką siłą magicznej rośliny, który – jak sądzą – tam się właśnie znajduje: korzeń alrauny,zwany także kwiatem wisielców, bo krążą legendy, że wyrasta ona pod szubienicami.

17. Ogród śmierci (Dödens trädgĺrd) Daniel Lind z Ludzi Lodu wyrusza samotnie w daleką podróż do kraju Nieńców nad brzegami Morza Karskiego. Tam spotyka Shirę, córkę Vendela, która należy do wybranych – to ona ma złamać przekleństwo ciążące nad rodem Ludzi Lodu. Najpierw jednak Shira musi przejść przez wiele nie ludzkich prób, układających się w długą i przerażającą wędrówkę przez Ogród Śmierci.

18. Dom upiorów (Bakom fasaden) Elisabet Paladin była osobą zdecydowaną i nie ulegała ciągłym opowieściom matki o znakomitych rodzinach ani jej marzeniom o bogatym mężu dla córki. Bo tak naprawdę to żaden mężczyzna nie zdołał wzbudzić zainteresowania dziewczyny -dopóki nie spotkała Vemunda Tarka. Kiedy jednak Vemund przyszedł rozmawiać z jej rodzicami o małżeństwie, to nie dla siebie prosił o rękę Elisabet, lecz dla swego młodszego brata.

19. Zęby smoka (Drakens tänder) Sölve Lind, dopiero gdy był już niemal dorosły, zorientował się, że jest jednym z dotkniętych Ludzi Lodu. Dzięki swym niezwykłym zdolnościom dostawał wszystko, czego naprawdę pragnął, choć jego życzenia były egoistyczne.Nie wahał się przed przestępstwem. Cynicznie wykorzystywał swą tajemną moc, by zdobyć bogactwo i piękne kochanki, aż do czasu, gdy dowiedział się, że urodził mu się syn – potwór, którego nikt na świecie nie mógł zobaczyć.

20. Skrzydła kruka (Korpens vingar) W przepojonej smutkiem dolinie, daleko w Alpach Transylwańskich, u stóp przerażającej twierdzy leżało zapomniane miasteczko. Wielu zabłąkało się w te okolice i nigdy już ich później nie widziano. Przybyli tu także Heike Lind i jego towarzysze, Mira i Peter. Odkryli, że ludność miasteczka z dawien dawna żyje w ciągłym strachu, i ma to związek z mieszkankami twierdzy:księżniczką Feodorą i piękną jak z bajki Nicolą.

21. Diabelski Jar (Vargtimmen) Gunillę z Knapahult wychowywano surowo, w imieniu Pana chłoszcząc je za grzechy, który chnigdy nie popełniła. Marzeniem jej ojca było wydać ją za mąż za wielkiego pana, Arva Gripa, mimo że Gunilla pokochała innego. W parafii pojawił się jednak krewniak Arva, Heike Lind z Ludzi Lodu. Dzięki swym niezwykłym zdolnościom odkrył wkrótce, że i Arv, i Gunilla potrzebują jego pomocy. Wyczuł także śmiertelne niebezpieczeństwo, czające się w szczelinie w gęstym lesie.

22. Demon i panna (Demonen och jungfrun) Po długich wędrówkach Heike Lind z Ludzi Lodu przybywa do Norwegii, aby odebrać swój spadek. Wszyscy członkowie rodziny pomarli, a majątki przejęli pozbawieni skrupułów oszuści. Heike musi je odzyskać za wszelką cenę,bowiem w Grastensholm ukryty jest magiczny skarb Ludzi Lodu… Sprawy przybiorą pomyślny obrót dopiero, gdy spotka tajemniczą istotę, która jak cień pojawia się w okolicznych lasach.

23. Wiosenna ofiara (Vĺroffer) Vinga Tark i Heike Lindz Ludzi Lodu podjęli walkę o odzyskanie rodowych posiadłości.Grastensholm wciąż należało do sędziego Snivela, który zdobył je podstępem. Prawowitym dziedzicem dworu był Heike. Dla pokonania sędziego Heike musiał sprowadzić na ziemię siły ponad naturalne, ale w magicznym obrzędzie musiałaby uczestniczyć dziewica. Czy Heike zdecyduje się złożyć w ofierze swą ukochaną Vingę?

24. Martwe wrzosy (Djupt i jorden) Anna Maria Olsdotter przyjechała do małego górniczego osiedla Martwe Wrzosy, by poprowadzić szkołę dla dzieci robotników. Nie wszyscy jednak ucieszyli się z jej obecności, a wkrótce ktoś usiłował ją zamordować. Anna Maria wezwała na pomoc kuzyna, Heikego Linda. Przybył on dosłownie w ostatnim momencie, gdy nad wieloma mieszkańcami osady zawisło śmiertelne niebezpieczeństwo.

25. Anioł o czarnych skrzydłach (Ängel med delda horn)Już jako mała dziewczynka Tula Backe odkryła, że różni się od innych dzieci. Nie zawsze wykorzystywała swe nadzwyczajne zdolności w służbie dobra, wiedziała więc, że jest jedną z dotkniętych z Ludzi Lodu… Zła moc, nieskończenie potężniejsza od niej, knuła diabelskie plany. Tengel Zły wybrał sobie Tulę jako tę, która miała obudzić go ze snu.

26. Dom w Eldafjord (Huset i Eldafjord) Eskil Lind z Ludzi Lodu w dzieciństwie usłyszał od wędrownego parobka historię o niezwykłym skarbie w Eldafjord. Od tej pory nieustannie śnił o ukrytych bogactwach i kiedy dorósł, wykorzystał pierwszą okazję, by wyprawić się na poszukiwania. Dotarł do tajemniczego Eldafjord, ale tam nie potrafił poradzić sobie ze złem i ludzką chciwością. Nie umiał też pomóc cierpiącej kobiecie z nieuleczalnie chorym synkiem.

27. Skandal (Synden har lĺng svans) Młody Christer Tomasson był przekonany, że jest jednym z czarowników Ludzi Lodu.Wierzył, że dzięki swym nadprzyrodzonym zdolnościom będzie mógł pomóc małej Magdalenie, które spotkał w uzdrowisku Ramlösa. Ale Magdalena zniknęła w tajemniczych okolicznościach. Christer postanowił ją odnaleźć. W trakcie poszukiwań odkrył prawdę, która wstrząsnęła całą Szwecją. Wybuchł skandal nad skandale.

28. Lód i ogień (Is och eld) Belinda była wiecznym utrapieniem rodziny. Nierozgarnięta, gapowata dziewczyna kryła się zawsze w cieniu starszej, ślicznej i utalentowanej siostry Signe. Kiedy po raz pierwszy spotkała Viljara z Ludzi Lodu, odludka i samotnika,przeraziła się. O Viljarze mówiono, że jest szalony, a jego oczy były zimne niczym lód.

29. Miłość Lucyfera (Lucifers kärlek) Saga Simon należała do wybranych w rodzinie Ludzi Lodu. Kiedy otrzymała wiadomość,że krewni w Norwegii potrzebują jej pomocy, niezwłocznie wyruszyła w pełną trudów i niezwykłych przygód podróż. Los chciał, że za współtowarzyszy miała dwóch fascynujących, młodych mężczyzn. Jeden z nich od pierwszego wejrzenia zapłonął gwałtowną namiętnością do pięknej Sagi i było raczej wątpliwe, czy drugi jest wystarczająco silny, by zapobiec katastrofie.

30. Bestia i wilki (Omänniskan) Bliźniacy Ulvar i Marco różnili się od siebie tak bardzo, jak tylko to między braćmi jest możliwe. Marco był piękny niczym młody bożek, Ulvar natomiast przypominał najstraszniejszą bestię. Ludzie Lodu wiedzieli, że każdy z braci ma do spełnienia specjalne zadanie, nikt jednak nie mógł uwierzyć, by jakiekolwiek dobro mogło przyjść za sprawą Ulvara, który był zły jak najprawdziwszy diabeł.

31. Przewoźnik (Färjkarlen) Benedikte Lind z Ludzi Lodu została wezwana, by pomóc w rozwiązaniu zagadki domu duchów i tajemniczych zwłok. Wyruszyła z garstką towarzyszy do opuszczonej wioski, by stawić czoło nieznanemu złu. W wyprawie uczestniczył też przystojny student, Sander Brink, który podbił serce Benedikte. Ona wiedziała jednak, że jej miłość nie ma szans, była wszak dotkniętą z Ludzi Lodu.

32. Głód (Hunger) Marit z Głodziska przez całe życie żyła samotnie. Kiedy leżała na łożu śmierci, Christoffer Volden.pragnąc ofiarować jej odrobinę szczęścia w ostatniej godzinie, wyznał jej miłość i obiecał małżeństwo. Gdy Marit, wbrew wszelkim oczekiwaniom, poczuła się lepiej, Christoffer wystraszył się nie nażarty. Honor Ludzi Lodu zabraniał mu cofnąć raz dane słowo, ale był już przecież zaręczony z Lise-Merete Gustavsen.

33. Demon nocy (Nattens demon) Tamlin, Demon Nocy,wysłannik Tengela Złego, szpiegował Ludzi Lodu, nawiedzał ich w koszmarach sennych, wypytywał o plany na przyszłość. Ale Tamlin nie przewidział niezwykłych zdolności młodziutkiej Vanji z Ludzi Lodu. Bo choć Demon Nocy pozostawał niewidzialny dla wszystkich innych, Vanja zobaczyła go, a nawet pokochała.

34. Kobieta na brzegu (Kvinnan pĺ stranden) André Brink poszukuje obciążonego dziedzictwem zła potomka Ludzi Lodu z tego samego co on pokolenia, Ślady wiodę do Trondheim, gdzie pewna kobieta urodziła potwornie zniekształcone dziecko. Czy to możliwe, że istnieje jeszcze jedna, nie znana linia Ludzi Lodu? André spotyka Mali -bojowniczkę o prawa kobiet, i bardzo mu życzliwą Nette. Wszyscy troje wyruszają do Szwecji, ale tam czeka na nich trudne do pojęcia zło,pałające żądzą zemsty.

35. Droga w ciemnościach (Vandring i mřkret) Na rozległych hiszpańskich mokradłach Las Marismas mieszkał w starym zamku kompozytor amator, który eksperymentował z muzyką dodekafoniczną. Nigdy nie doprowadził swego „dzieła” do końca, lecz już kilka tonów,zapisanych i odegranych na flecie, wystarczyło, by Tengel Zły ocknął się na swoim posłaniu. Ludzie Lodu w największym pośpiechu wysłali Vetlego, jednego z najmłodszych członków rodu, by zniszczył nuty, za nim dojdzie do katastrofy. Tengel miał jednak potężnych pomocników.Najstraszniejszy z nich już wyruszył w drogę, żeby zatrzymać Vetlego.

36. Magiczny księżyc (Trollmĺne) Christa Lind z Ludzi Lodu została wybrana na matkę wyjątkowego dziecka. Gdy odpowiedni czas nadejdzie, podejmie ono walkę z samym Tengelem Złym. Ojczym Christy pragnął wydać ją za mąż za bardzo religijnego wdowca, Abla Garda. Abel był jednak dwa razy starszy od dziewczyny, poza tym miał siedmiu synów.Myśli Christy zajmował Lindelo, urodziwy chłopiec z biednej komorniczej rodziny. Tajemniczego Lindelo otaczała cudowna, mistyczna aura.

37. Miasto strachu (Stad i skräck) W zimny styczniowy dzień roku 1937 do portu Halden przybił statek z Rotterdamu. Na ląd zszedł pasażer na gapę, a za nim krok w krok podążała Śmierć. Wśród osób, których życie zawisło na włosku, znalazła się nieszczęśliwa Vinnie Dahlen. Policjant Rikard Brink otrzymał zadanie powstrzymania zagrażającej całemu miastu katastrofy, ale by tego dokonać, musiał najpierw zdobyć zaufanie przerażonej Vinnie.

38. Urwany ślad (Sma män kastar langa skuggor) Karine Volden jako mała dziewczynka została dwukrotnie zgwałcona. Choć zdołaławymazać z pamięci koszmarne przeżycia, coraz bardziej zamykała się wsobie i bała się kontaktu z innymi ludźmi.W czasie wojny napadnięto Karinę po raz kolejny, a jej reakcja okazała się bardzo gwałtowna. Na domiar złego dziewczynka obarczała siebie wina za to, że jej brat Jonathan został zesłany do obozu koncentracyjnego w Niemczech.

39. Nieme głosy (Rop av stumma röster) Nataniel Gard z Ludzi Lodu był siódmym synem siódmego syna, wybranym, by poprowadzić ostateczną walkę z Tengelem Złym. Wciąż jednak był jeszcze zbyt młody i dopiero ćwiczył swe umiejętności. Ellen Knutsen przeżyła w dzieciństwie coś przerażającego i za wszelką cenę chciała o tym zapomnieć. Nikt nie przypuszczał, że Nataniel i Ellen mają tyle wspólnego.

40. Więźniowie czasu (Fĺngad av tiden) Tova Brink była jedną z najbardziej dotkniętych dziedzictwem zła Ludzi Lodu. Na jej widok ludzie odwracali się z obrzydzeniem i często mówiono o niej czarownica. Została jednak wyznaczona do tego, aby wziąć udział w walce przeciwko Tengelowi Złemu. Tova tymczasem miała własne plany.Największe radością jej życia było dokuczanie innym. Czyż nie byłoby więc bardziej naturalne, gdyby opowiedziała się po stronie Tengela  Złego?

41. Góra Demonów (Demonerřnas fjäll) Nataniel Gard przyszedł na świat jako wybrany. Miał zostać wodzem Ludzi Lodu w ich walce ze złym przodkiem, a jego najbliższymi pomocnicami były Tova Brink i Ellen Skogsrud. Żeby jednak pokonać Tengela Złego, trzeba mu przeciwstawić wszelkie siły, jakie tylko uda się pozyskać. Ludzie Lodu spotykają się w Górze Demonów, gdzie wiele spraw zostanie wyjaśnionychi gdzie podejmie się wiele decyzji – na dobre i na złe.

42. Cisza przed burzą (Lugnet före stormen) Tajemnicze spotkanie Ludzi Lodu w Górze Demonów uświadamia wszystkim, że walka z Tengelem Złym będzie trudniejsza i dużo bardziej niebezpieczna, niż sądzono. Pięcioro młodych członków rodu wyrusza do Trřndelag, do zapomnianej Doliny Ludzi Lodu, a po drodze okazuje się, że Tengel Zły wysłał w pościg za nimi bandę opryszków.

43. Odrobina czułości (En glimt av ömhet) Walka z Tengelem Złym przerodziła się w śmiertelnie niebezpieczny wyścig do Doliny Ludzi Lodu. Obie strony zmobilizowały wszystkie siły, bywyprzedzić przeciwnika. Tengel Zły wezwał na pomoc najokrutniejszych zeswych poddanych, ale i Ludzie Lodu mieli potężnych sojuszników. A w samym środku tej walki Tova przeżyła swój pierwszy i być może jedyny romans w życiu.

44. Fatalny dzień (Den onda dagen) Fatalny dzień w historii Ludzi Lodu: Tengel Zły i jego prawa ręka, okrutny Lynx,postanowili zniszczyć Ludzi Lodu i ich sojuszników. Zebrali wszystkie swoje oddziały, najemnych żołnierzy, przestępców wojennych,uwodzicielskie czarownice i potwornych rycerzy, których pokonanie wydawało się niemożliwe.

45. Książę Czarnych Sal (Legenden om Marco) Marco,jeden z pięciorga potomków Ludzi Lodu, wybranych do walki z Tengelem Złym, był owym tajemniczym, niezwykle silnym sojusznikiem, którego potęga wciąż pozostawała nie odkryta. Tym razem jednak otrzymał zadanie prawie niemożliwe do wypełnienia – miał zniszczyć okrutnego Lynxa,najbliższego współpracownika Tengela Złego. A musiał tego dokonać niewykorzystując swej najsilniejszej broni.

46. Woda Zła (Det svarta vattnet) Tengel Zły przygotowuje się do objęcia władzy nad światem. Powoli, lecz stanowczozbliża się do miejsca, gdzie została ukryta ciemna woda mogąca dać mu nieograniczoną siłę. Tymczasem wybrani z Ludzi Lodu, na czele z Natanielem, których wysłano, by powstrzymali Tengela Złego, zostali zepchnięci do Wielkiej Otchłani – miejsca, z którego jeszcze nikt nigdy się nie wydostał.

47. Czy jesteśmy tutaj sami? (Är det nĺgon där ute?)Długa i niebezpieczna walka Ludzi Lodu z Tengelem Złym dobiegła końca.Tan-ghil, zakała i największe zagrożenie świata, przestał istnieć. Nieznaczy to jednak, że w przyszłości już wszystko będzie dobrze. Nadal na wiele pytań nie udzielono odpowiedzi. Rodzina ma więc przed sobą rok pełen napięć.

Książki używane

stan dobry

Wydawnictwo POL NORDICA

28/01/2011

Dla tego produktu nie napisano jeszcze recenzji!

Napisz recenzję
Koszyk
...jest pusty

Bestsellery
Powiadomienia

Saga o ludziach lodu Margit Sandemo Komplet

Promocje
e-Płatności
Szybkie płatności bankowe, płatności kartą kredytową i debetową.

Sprzedaję na Allegro
Zobacz moje aukcje na Allegro